Åtgärdskurs (SSM)

Utgått. Se SRF´s nya kurser.

Den här kursen hölls av SSM och BFAB fram till 2014.



Godkända kursdeltagare

Mattias Åkerberg , Flemming Åkesson , Carl Almquist , Mimmi Andersson , Mats Andersson , Jonas Andersson , Magnus Andersson , Johan Andersson , Charlotta Åström , Hans Backlund , Lars Berghäll , Allan Berglund , Fredrik Bergman , Johan Birkensköld , Andreas Bonde , Mikael Boström , Tony Caesar , Per Carlsson , Anders Carlsson , Per-Johan Cederwall , Peter Cederwall , Peter Diebitsch , Hans-Göran Edwinsson , Pierre Ekenberg, Halmstad , Åke Ekman , Gunnar Eldh , Hugo Eldh , Peter Engstrand, Söderhamn , Kurt-Åke Eriksson , Leif P Eriksson, Linköping , Jimmy Gustafsson, Borås , Per Hallberg , Jan-Erik Hallin , Johnny Hansen , Nils Hedström , Jan Högberg , Stefan Hyll , Mikael Johansson , Tomas Johansson , Jari Kaivola , Bernt-Erik Karlsson , Per-Johan Karlsson , Anna Karlsson , Mario Kolak , Peter Kristoffersson, Malmö , Fredrik Krylborn , Johan Krylborn , Alf Landström , Mats Larsson , Kajsa Levander , Kari Lilja , Richard Liljeholm , Göran Lindblad , Leif Lindgren , Thomas Lindhe , Mattias Linsved , Sören Löfgren , Gunnar Löfqvist , Tony Löfqvist , Mikael Lönn , Pär Lundberg , Michael Lundgren , Johan Månsson , Mikael Masus , Mats Matsson , Ensio Mynttinen , Johan Nääs , Per Nauter , Öystein Nergaard , Axel Nilsson , Nils-Gunnar Nilsson , Mikael Nilsson , Lars Norström, Falun , Lars Nylén , Mathias Ohlsson , Hans Olsson , Bengt Orre , Leif P. , Daniel Pantzar , Roger Pihl , Oscar Nordlund Ristori , Hans-Eric Rödjemyr , Cleas Rosendal, Västerås , Robert Sandström , Gert Schmidt , Niklas Sjöberg , Lars Sjöberg , Tomas Sjöstedt , Kirlna Skeppström , Peter Söderlund, Sundsvall , Bo Strömer , Micael Torgén , Kimmo Tynkkynen , Olof Vestman , Lars Wedholm , Johan Wintheim , Niclas Zachrisson

Mattias Åkerberg

Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: mattias.akerberg@anticimex.se

Carl Almquist

Företag: Radonassistans i Skåne AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@radonassistans.se
Telefon: 070-931 31 71

Mimmi Andersson

Mats Andersson

Företag: Kjell Jansson Sotning AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: mats@kjsotning.se

Jonas Andersson

Företag: Lindesbergs Sotningsdistrikt AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@ls-ab.se

Magnus Andersson

Företag: Ocab i Stockholm AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: magnus.andersson@ocab.se
Telefon: 0706-412585

Johan Andersson

Företag: Ocab i Stockholm AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: johan.andersson@ocab.se
Telefon: 08- 534 702 64

Charlotta Åström

Lars Berghäll

Företag: Ocab i Stockholm AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: lars.berghall@ocab.se
Telefon: 08-534 702 607

Allan Berglund

Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: allan.berglund@autovent.se

Fredrik Bergman

Johan Birkensköld

Företag: Örebro Sotar´n AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: johan@orebrosotarn.se

Andreas Bonde

Kurser: Åtgärdskurs (SSM) , Mätteknik
Epost: andreas.bonde@anticimex.se

Mikael Boström

Tony Caesar

Företag: LR Konsult & Installation i Linköping AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Certifikat: Sakkunnig inom Radon
Epost: tony@lr-konsult.se

Per Carlsson

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: per.carlsson@anticimex.se

Anders Carlsson

Företag: Vått & Torrt i Linköping AB
VTmedloefteliten2
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: anders.carlsson@vattochtorrt.com
Telefon: 0737074782

Per-Johan Cederwall

Peter Cederwall

Peter Diebitsch

Hans-Göran Edwinsson

Pierre Ekenberg, Halmstad

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: pierre.ekenberg@anticimex.se

Åke Ekman

Företag:
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)

Hugo Eldh

Peter Engstrand, Söderhamn

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: peter.engstrand@anticimex.se

Kurt-Åke Eriksson

Företag: Byggadministration Keson AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@kesonbygg.se

Leif P Eriksson, Linköping

Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: leifp.eriksson@anticimex.se

Jimmy Gustafsson, Borås

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: jimmy.gustafsson@anticimex.se

Per Hallberg

Företag: Radonkonsult AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Certifikat: Sakkunnig inom Radon
Epost: per.hallberg@radonkonsult.se
Telefon: 0176-10700

Jan-Erik Hallin

Företag: Oktopal AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM) , Radon i Byggnader SRF, Åtgärdskurs
Certifikat: Sakkunnig inom Radon
Epost: jan-erik@oktopal.se
Telefon: 070-5694520
Bio: Är certifierad av RISE som Sakkunnig inom radon för:
Radonbesiktning
Radonprojektering
Radonmätning
Verksam i Östersund samt Sundsvall, sedan 2006.

Johnny Hansen

Företag: Warcon AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: jh@wartburg.se

Nils Hedström

Företag: AK-konsult Indoor Air AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: nils.hedstrom@akkonsult.com
Telefon: 070-7175632

Jan Högberg

Stefan Hyll

Företag: B.RA Besiktningar AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@brabesiktningar.nu

Mikael Johansson

Företag: Sydnärkesotaren AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM) , Radon i vatten
Epost: mikael@sotaren.se

Tomas Johansson

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: tomas.johansson@anticimex.se

Jari Kaivola

Bernt-Erik Karlsson

Per-Johan Karlsson

Företag: Nordiska Radongruppen
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: pj.karlsson@nordiskaradongruppen.se

Anna Karlsson

Peter Kristoffersson, Malmö

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: peter.kristoffersson@anticimex.se

Alf Landström

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: alf.landstrom@anticimex.se

Mats Larsson

Kajsa Levander

Företag: Byggnadsmiljö Mellansverige AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: kajsa@byggnadsmiljo.com

Göran Lindblad

Företag: Fukt- & Radonkontroll Certo AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: goran@radonkontrollcerto.se
Telefon: 0705460449

Leif Lindgren

Thomas Lindhe

Företag: Comnet AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@radonsanering.se
Telefon: 0706560818

Mattias Linsved

Sören Löfgren

Tony Löfqvist

Företag: Mark- & Miljökontroll i Särö AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM) , Mätteknik , Radon i mark (SSM/SGU)
Epost: tony.lofqvist@markomiljo.se
Telefon: 031935000 / 0727415105

Mikael Lönn

Företag:
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: mikael.lonn@relita.se

Pär Lundberg

Företag: Byggtest AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: par.lundberg@byggtest.se
Telefon: 070-570 58 28

Michael Lundgren

Företag: Radea AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: michael@radea.se

Johan Månsson

Företag: TrygghetsVakten Sverige AB
TrygghetsVakten 1rad
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM) , Radon i vatten
Epost: johan.mansson@trygghetsvakten.se
Telefon: 031-760 2000

Mikael Masus

Företag:
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)

Mats Matsson

Företag:
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@mekkab.se

Johan Nääs

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: johan.naas@anticimex.se

Öystein Nergaard

Axel Nilsson

Nils-Gunnar Nilsson

Företag: Radonsanering Syd AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@radonsaneringsyd.se
Telefon: 070-655 71 21

Mikael Nilsson

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: mikael.nilsson@anticimex.se

Lars Norström, Falun

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM) , Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: lars.norstrom@anticimex.se

Lars Nylén

Företag: Radonhjälpen AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: lars.nylen@live.se

Mathias Ohlsson

Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: mathias@alig.se
Telefon: 0501-27 87 63

Hans Olsson

Bengt Orre

Företag: Radonstudies i Sollentuna
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: bengt.orre@telia.com

Leif P.

Daniel Pantzar

Oscar Nordlund Ristori

Företag: Independia Control AB
logo ig
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: oscar.nordlund@independia.se
Telefon: 031-7129800

Hans-Eric Rödjemyr

Cleas Rosendal, Västerås

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: claes.rosendal@anticimex.se

Robert Sandström

Gert Schmidt

Företag: FTX Gruppen Sverige AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: gert.schmidt@ftxgruppen.se

Niklas Sjöberg

Företag: Fukt & saneringsTeknik AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@fst-ab.com

Lars Sjöberg

Tomas Sjöstedt

Kirlna Skeppström

Företag: Bjerking AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten , Radon i mark (SSM/SGU) , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: kirlna.skeppstrom@bjerking.se

Peter Söderlund, Sundsvall

Kurser: Åtgärdskurs (SSM)
Epost: peter.soderlund@anticimex.se

Bo Strömer

Micael Torgén

Kimmo Tynkkynen

Företag: UAMS AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@uams.se

Johan Wintheim